Периферії/Peripheries міжнародна резиденція на Хаті-Майстерні

08 серпня 2023 – 30 серпня 2023

Чи існує периферія війни? Чи існує територія існування людини, де зустрічається катастрофа і мистецтво? (ми)мистецтво—>периферія(я). Чи відбудеться колись у реальному часі зустріч тотального мистецтва й тотальної війни?

Міжнародна резиденція «Периферії» присвячена темам децентралізації, гуманізму та міждисциплінарності. Заперечуючи ідею центру та периферії у цьому проєкті, був запропонований формат відкритої та гнучкої програми, що передбачав більше простору для дослідження ідеї проти герметизму людей і їхніх практик. Різна географія різних людей звузилась до спільного місця для формування тимчасової спільноти. Резиденція була точкою зустрічі й перетину, де вдалось видихнути, замислитися над минулим і теперішнім, спробувати уявити майбутнє. Від резиденток і резидентів не очікувалося завершеного проєкту. Ми запропонували простір для спільних роздумів, перепочинку та/або work-in-progress.

Куратор:

  • Ярослав Футимський — художник із України. Серед основних практик: перформанс, графіка, ілюстрація, фотографія, інсталяція, поезія.

Учасниці та учасники:

  • Катерина Алійник — художниця родом з Луганська, з 2014 року живе в Києві. Займається живописом і знедавна текстом. Працює з темами війни та окупації Донбасу через зображення природи та антропоцентричної оптики.
  • Олександра Кущенко — мистецтвознавиця, арткритикиня зі Львова. Засновниця медіа про візуальне мистецтво Львова Art Lviv Online. Досліджує мистецьке середовище та документує мистецький процес.
  • Валентина Петрова — мисткиня, кураторка. Її практики зосереджені на темах роботи, бідності, дискурсивного насильства та інституційної критики.
  • Даніїл Ревковський — художник з Харкова. Працює з відео та інсталяцією. З 2010 року досліджує тему колективної пам’яті в пострадянському просторі.
  • Марія Русінкевич — франківська мисткиня родом з Калуша. Використовує графіку, відеоарт та інсталяції. Часом звертається до антропоморфних і зооморфних мотивів, часом централізує людину.
  • Ілля Тодуркін — митець з Маріуполя, що мешкає у Львові. Займається графікою і скульптурою, а також веденням мікро щоденників.
  • Анна Хвиль — київська звукова художниця, електрона музикантка, композиторка, дослідниця і кураторка. Нещодавно закінчила магістратуру з сонології в Гаазькій консерваторії.

 

Резиденція реалізовувалась у межах проєкту «What’s next?» у партнерстві з Gabriela Tudor Foundation (Румунія), MitOst (Німеччина), MUSIKTHEATERTAGE WIEN (Австрія), Wrocław Institute of Culture (Польща) та zusa (Німеччина). За підтримки Європейського Союзу.

Висловлені погляди та думки належать лише автору(ам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури. Ні Європейський Союз, ні Європейське виконавче агентство >з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури не можуть нести відповідальність за них.

Фото Ярослава Футимського

Контакти

КИЇВ
вул. Миколи Лисенка 8, офіс 39
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
вул. Січових Стрільців, 15а
Copyright © 2022 proto produkciia
Слідкуйте за нами в соцмережах
Доступні способи оплати
Доступні способи оплати
Copyright © 2022 proto produkciia