Франківська школа сучасного мистецтва фра фра фра
У вересні 2023 Асортиментна кімната та Ініціатива «Центр сучасного мистецтва» запустили Франківську школу сучасного мистецтва — чергова спроба не лише проблематизувати відсутність школи в місті, але й запропонувати рішення.

Франківська школа сучасного мистецтва — лише умовно школа в класичному розумінні та була створена як навчальна спільнота та лабораторія. Школа концентрувалася на мисленні та концепціях та орієнтувалася на учасницьких форматах: індивідуальні та колективні проєкти, менторський підхід та власне художнє дослідження.
Програма складалася з теоретичних і практичних блоків: від історії мистецтва до мистецького ринку та роботи над власним художнім проєктом. Заняття з перформансу, живопису та відеоарту проводили митці та мисткині, які професійно практикують цей медіум.
Проєкт включав Школу для підлітків і Школу для дорослих. Мета першої — познайомити підлітків (від 11 до 17 років) з сучасним мистецтвом як з методом пізнання та як з мовою. Друга передбачала участь тих, хто вже почала/в свою мистецьку практику, але потребує навчальної спільноти і менторства для пошуку своєї художньої мови та випробування різних методів.
Кураторки та викладачки/чі фра фра фра:
Ольга Поляк — кураторка Школи для підлітків та дорослих, членкиня Іншої Освіти, кураторка самвидаву SVAYA, засновниця об‘єднання 20P, едукаторка візуальних мистецтв.
Альона Каравай — кураторка та менторка Школи для дорослих, співзасновниця Асортиментної кімнати.
Ростислав Котерлін — ментор Школи для дорослих.
Запрошені художниці/ки: Орест Заборський, Сергій Мельниченко, Анатолій Звіжинський, Ярослав Футимський, Антон Саєнко, Ярема Малащук та Роман Хімей, Микола Рідний, Наталія Лісова, Оля Михайлюк, Віталій Грех, Анна Звягінцева, Ольга Штейн.
Previous
Next
Школа створена в кооперації Асортиментної кімнати та Центру сучасного мистецтва Івано-Франківська і реалізується в межах проєкту What’s next? у партнерстві організацій з п’яти країн: Fundația Gabriela Tudor (Румунія), MitOst (Німеччина), Musiktheatertage Wien(Австрія), proto produkciia (Україна), Wrocławski Instytut Kultury (Польща) та zusa (Німеччина). За підтримки Європейського Союзу та за фінансування, що здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.