фра фра фра школа сучасного мистецтва для дорослих і підлітків

У вересні 2023 Асортиментна кімната та Ініціатива «Центр сучасного мистецтва» запустили Франківську школу сучасного мистецтва — чергова спроба не лише проблематизувати відсутність школи в місті, але й запропонувати рішення.

Франківська школа сучасного мистецтва є лише умовно школою в класичному розумінні та була створена як навчальна спільнота та лабораторія. Школа концентрується на мисленні та концепціях та орієнтується на учасницьких форматах: індивідуальні та колективні проєкти, менторський підхід та власне художнє дослідження.

Програма складається з теоретичних і практичних блоків: від історії мистецтва до мистецького ринку та роботи над власним художнім проєктом. Заняття з перформансу, живопису та відеоарту будуть проводити митці та мисткині, які професійно практикують цей медіум.

Проєкт включає Школу для підлітків і Школу для дорослих. Мета першої — познайомити підлітків (від 11 до 17 років) з сучасним мистецтвом як з методом пізнання та як з мовою. Друга передбачає участь тих, хто вже почала/в свою мистецьку практику, але потребує навчальної спільноти і менторства для пошуку своєї художньої мови та випробування різних методів.

Обидві школи — для підлітків та для дорослих — завершаться випускною виставкою навесні 2024, яку куруватимуть і монтуватимуть випускниці/ки школи за супроводу менторок/ів.

Також у межах Франківської школи сучасного мистецтва вже влітку 2024 запуститься Клуб сучасного мистецтва, де будуть запропоновані поглиблені кураторські екскурсії та зустрічі щодо кураторства та колекціонування. Він може бути цікавим для тих, хто хоче більше зануритися у світ сучасного мистецтва як глядач/ка (чи, в майбутньому, колекціонер/ка).

Кураторки та викладачки/чі фра фра фра:

Ольга Поляк — кураторка Школи для підлітків та дорослих, членкиня Іншої Освіти, кураторка самвидаву SVAYA, засновниця об‘єднання 20P, викладачка образотворчого мистецтва.

Альона Каравай — кураторка та викладачка Школи для дорослих, співзасновниця Асортиментної кімнати.

Ростислав Котерлін — викладач Школи для дорослих.

Запрошені художниці/ки: Орест Заборський, Сергій Мельниченко, Анатолій Звіжинський, Ярослав Футимський, Антон Саєнко, Ярема Малащук та Роман Хімей, Микола Рідний, Наталія Лісова, Оля Михайлюк, Віталій Грех, Марія Агісян.

Школа створена в кооперації Асортиментної кімнати та Центру сучасного мистецтва Івано-Франківська і реалізується в межах проєкту What’s next? у партнерстві організацій з п’яти країн: Fundația Gabriela Tudor (Румунія), MitOst (Німеччина), Musiktheatertage Wien(Австрія), proto produkciia (Україна), Wrocławski Instytut Kultury (Польща) та zusa (Німеччина). За підтримки Європейського Союзу та за фінансування, що здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Контакти

КИЇВ
вул. Миколи Лисенка 8, офіс 39
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
вул. Січових Стрільців, 15а
Copyright © 2022 proto produkciia
Слідкуйте за нами в соцмережах
Доступні способи оплати
Доступні способи оплати
Copyright © 2022 proto produkciia