OPERA CHORNOBYLDORF

Chornobyldorf — багаторівневий культурологічний проєкт Романа Григоріва та Іллі Разумейка, що поєднує живу оперу, віртуальну реальність, антропологічний музей та Інститут дослідження Чорнобильдорфської культури.

Наша агенція здійснювала логістичний супровід підготовки всього проєкту, зокрема 3 днів прем’єри вистави у просторі Мистецького Арсеналу у Києві. Ми забезпечили поселення, кейтеринг і транспортування команди та реквізиту, а також фінансовий та грантовий менеджмент, артист-менеджмент, організацію експедицій Україною, супровід репетицій, асистування режисерам, таргетовану рекламу, брендування.

У процесі дослідження та конструювання культурного постапокаліпсису творча група здійснила кілька відео-археологічних експедицій. Вони охопили особливі постіндустріальні зони: Чорнобильську зону відчуження, узбережжя Каховського моря (навпроти Енергодарської АЕС) та Криворізький залізорудний басейн. 

У рамках цих експедицій були зібрані цінні артефакти, що стали основою Чорнобильдорфського Антропологічного музею, а також записані відео-новели, що послужили складовою опери.

В опері використовуються нетипові та препаровані традиційні інструменти: мікротональна бандура та цимбали, альпійська цитра, гуслі, кантеле, морін-кхур (монгольська народна двострунна віолончель), алгоритмічне фортепіано Rhea-player австрійського винахідника Вінфріда Рітча. 

Музична мова опери базується на інтеграції фольклорного матеріалу Дніпро-Дунайського басейну (від Полісся до Адріатичного узбережжя Боснії) із мікротональною музикою та деконструйованими цитатами класично-романтичної епохи.

 

Організатори: PORTO FRANKO, Mystetskyi Arsenal, proto produkciia, NOVA OPERA, Musiktheatertage WIEN. За фінансової підтримки Українського культурного фонду.

 

Сторінка проєкту в Facebook: https://www.facebook.com/chornobyldorf

Віртуальна реальність опери: http://www.chornobyldorf.xyz/

Канал проєкту на youtube: youtube.com/c/CHORNOBYLDORF

Опера GAZ

GAZ — це опера-антиутопія на перетині постдраматичного та інструментального театру режисерки Вірляни Ткач, композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка.

Наша агенція здійснювала логістичний супровід прем’єри вистави у приміщенні театру ім. І. Франка у Києві, а також для прем’єри у Відні. Тобто, ми відповідали за поселення, кейтеринг і транспортування команди та реквізиту по Києву та у Відень. Окрім цього, ми забезпечили фінансовий та грантовий менеджмент, артист-менеджмент, супровід репетицій, брендування.

Дія опери GAZ вибудовується навколо історії про вибух на футуристичній фабриці, що колись продукувала енергію для всього індустріального суспільства. Центральним образом художньої реальності є препароване піаніно — колишній пульт індустріального гіганта, який поєднував живе і техногенне в одній системі. Оперу побудовано за принципом композиційного мислення та творчого співавторства між композиторами та режисером.

Джерелом натхнення опери GAZ є постановка “Ґаз” українського театрального режисера-авангардиста Леся Курбаса за однойменним твором німецького письменника експресіоніста Ґеорга Кайзера, реалізована 1923 року у МО “Березіль”.

Центральним образом художньої реальності є препароване піаніно — колишній пульт індустріального гіганта, який поєднував живе і техногенне в одній системі. Джерелом натхнення опери GAZ є постановка “Ґаз” українського театрального режиссера-авангардиста Леся Курбаса за однойменним твором німецького письменника експресіоніста Ґеорга Кайзера, реалізована 1923 року у Києві.

Творці сполучають перформативні практики із досвідом авангардної та електронної музики в жанрі “composed theater”. Дія опери GAZ вибудовується навколо історії про вибух на футуристичній фабриці, що колись продукувала енергію для всього індустріального суспільства.  Композитори: Роман Григорів та Ілля Разумейко. Режисер: Вірляна Ткач. 

 

Організатори: Nova Opera, Yara Arts Group, PORTO FRANKO, Інша Освіта, proto produkciia . За фінансової підтримки Українського культурного фонду.

 

Сторінка проєкту в Facebook: https://fb.com/events/374403239830021/

Фестиваль живих історій

Фестиваль живих історій — це спільний простір, що об’єднав людей, ініціативи та інституції, які працюють із культурною спадщиною, вивченням історії та культурою пам’яті. 

Наша агенція здійснювала логістичний супровід організації фестивалю, до якого входить поселення, кейтеринг і транспортування команди та інвентарю. Окрім цього, ми забезпечили організацію музичної частини, а також брендування.

Фестиваль став спільним простором для відповідального осмислення новітньої історії, представлення культурних та освітніх практик, спільного пошуку інклюзивного та поліфонічного бачення історії, що передбачає полікультурний, локальний та особистісний виміри.

В програмі фестивалю було представлено близько сотні культурних і освітніх проєктів, що працюють з історією та пам’яттю. Це ініціативи, втілені учасниками й учасницями програми Студії живої історії та проєкти інших організацій чи незалежних авторів. Відбулися екскурсії та квести в місті, лекції, майстер-класи про те, як працювати з історією, кінопокази і вистави документального театру, а також дитяча і музична програма. Участь у Фестивалі взяли культурні інституції, незалежні ініціативи, а також бібліотеки, архіви та музеї.

 

Організатори: Інша Освіта, MitOst e.V., NGO «CSMP «Mnemonics». За фінансової підтримки Українського Культурного Фонду, Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, Auswärtiges Amt та Robert Bosch Stiftung.

 

Сторінка проєкту в Facebook: https://fb.com/events/399146510952891

PORTO FRANKO 2018

PORTO FRANKO 2018 — це міжнародний фестиваль у Івано-Франківську, якийщо поєднав електронну музику, сучасну хореографію, постдраматичний театр і актуальне візуальне мистецтво з високими технологіями, наукою, мріями про небо й творенням суспільства майбутнього.

У 2018 році ми стали партнерами фестивалю Porto Franko, в якому організаційно супроводжували напрям електронної музики, напрям Поезофонія, організовували спільний виступ Гасту Валцігу та Національного президентського оркестру, а також австрійську виставу “Oh Magic”.

PORTO FRANKO став терміналом міжнародної мистецької комунікації. Своєрідна злітна смуга для проектів фестивалю — історичний центр Івано-Франківська, зокрема — міська ратуша, Палац Потоцьких, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка. Також серед унікальних локацій фестивалю: Міжнародний аеропорт Івано-Франківська, залізничний вокзал, завод Промприлад.

 

У центрі цьогорічного фестивалю — ряд мультижанрових перформансів.

Аеродинамічна інсталяція, лайф-електроніка й сучасна поезія втілились у шоу-відкритті «take-off»: уперше музика та світлове шоу поєдналися зі звучанням наживо авіаційних моторів і голосами диспетчерів аеропортів з усього світу.

 

Проблематика сучасної антропології, щоденного життєвого ритуалу розгорнулася в унікальному балеті за участю танцівників і роботів: «Oh, Magic» видатного австрійського хореографа Сімона Маєра.

Фестиваль представив культові вистави метрів сучасної європейської режисури – «Книга Йова» Еймунтаса Някрошюса й «Чайка» Оскараса Коршуноваса.

Водночас PORTO FRANKO 2018 містив концертну програму, присвячену 90-річчю від дня народження новатора сучасної музики, лідера музичного авангарду Карлгайнца Штокгаузена: у ній виступили американсько-бельгійський тромбоніст Томас де Моор, угорський перкусіоніст Ласло Худачек, німецько-угорська співачка й перформер Юлія Міхалі.

 

Організатори: NOVA OPERA, Інша Освіта, proto produkciia, Франківський драмтеатр. Генеральні партнери фестивалю: Благодійний фонд «Україна Інкогніта», Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ».

 

Сайт фестивалю: http://portofranko.com.ua/

Сторінка фестивалю: https://fb.com/PORTOFRANKOfest/

Сторінка FB-події: https://fb.com/events/1979725165683095